Wesele i ślub są jednymi z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Dlatego owe uroczystości powinny być zaaranżowane tak, aby na zawsze zapisały się one w pamięci małżonków, a dotyczące ich wspomnienia rodziły wyłącznie pozytywne wspomnienia. W końcu pobieramy się tylko raz w życiu!

Szukasz nowoczesnych lub nastrojowych rozwiązań? Żaden problem!

Właśnie z powodu wymienionych wyżej argumentów, ślub i wesele powinny w zupełności przystawać do preferencji nowej pary. Jeśli nie odpowiadają nam zatem oficjalne konwenanse i tradycje, powinniśmy wybrać inną drogę, zwłaszcza że obecne udogodnienia techniczne i urzędowe dają nam takie możliwości. Dlatego warto rozważyć zorganizowanie tzw. slow wedding.

Slow wedding – na czym polega i kto powinien zorganizować taką imprezę?

Czym jest slow wedding? Slow wedding jest nowym trendem organizacji imprez weselnych i ceremonii zaślubin. Polega on na aranżacji imprez w taki sposób, by uwzględnić wszelkie preferencje Pary Młodej. Uroczystości tego typu nie są organizowane według sztywnych kanonów wynikających z tradycji lub względów religijnych. Marzycie o ślubie nad jeziorem? Proszę bardzo! Chcecie urządzić imprezę tematyczną, podczas której gości będzie obowiązywał dany dress code? Nie ma problemu! Zależy Wam na rustykalnej lub nowoczesnej oprawie uroczystości? Załatwione!

Najważniejsze aspekty organizacji slow wedding

Jak pokazują wymienione wyżej argumenty, slow wedding jest rewelacyjną opcją dla osób niezależnych i kreatywnych. Jakich kroków należy zatem się trzymać, aby zorganizować idealną ceremonię?

Popuście wodzę fantazji!

Ślub i wesele to Wasze pięć minut, które musicie spożytkować jak najbardziej efektywnie. Dlatego postarajcie się w jej trakcie spełnić wszystkie swoje marzenia! Nawet jeśli niektóre z tych pomysłów będą „postrzelone”, a ich realizacja zajmie dużo czasu, to warto zaryzykować! W końcu odrobina szaleństwa jest lepsza od sztampy i nudy!

Słuchajcie się SIEBIE!

Jako że wesele jest zazwyczaj finansowane przez wielu członków rodziny. Przez to właśnie każdy z „fundatorów” chce mieć coś do powiedzenia. Jednak w takich okolicznościach, niestety, własne ambicje i wyobrażenia są stawiane wyżej od dobra Nowożeńców. Dlatego pamiętajcie, że organizując ślub, to Wy jesteście najważniejsi! Z góry uprzedźcie o tym, każdego, kto zechce Was wesprzeć. 😉

Wrzućcie na luz!

Jeśli ślub i wesele maj być udane, to Wy musicie się dobrze bawić. Dlatego, jeśli drażnią Was konwenanse, odrzućcie je. Stwórzcie coś, co będzie różniło się od innych rodzinnych imprez. Możecie być pewni, że zdecydowana większość gość będzie Wam za to wdzięczna!

Bądźcie kreatywni!

Jeśli już decydujecie się na slow wedding, to maksymalnie wykorzystajcie jego możliwości. Wymyślcie jak najwięcej ciekawych dodatków do Waszej wymarzonej imprezy ślubnej. Może to być wystrój otoczenia, muzyka, menu, miejsce odbywania się ceremonii i wiele, wiele innych czynników. Ten dzień obchodzi się tylko raz w życiu, więc koniecznie trzeba zadbać o to, aby był niezapomniany!