Ślub i wesele wymagają odpowiedniej oprawy. To właśnie dzięki ozdobom, oświetleniu i muzyce ten wyjątkowy dzień zapada w pamięć Pary Młodej i ich gości. O czym więc należy pamiętać podczas wyboru dekoracji weselnych?

Czy dekoracje na wesele są potrzebne?

Nie każde wesele wymaga kosztownych dekoracji, by uzyskać magiczną i romantyczną atmosferę. Wszystko jest uzależnione od miejsca uroczystości, Waszego gustu, stylu przewodniego wesela i budżetu, którym dysponujecie. Nigdzie nie jest powiedziane, że na weselu musi być mnóstwo żywych kwiatów, balonów czy lampionów.

Jakie dekoracje na wesele będą najlepsze?

Uniwersalne dekoracje, które warto wykorzystać na swoim weselu to: – żywe kwiaty, – obrusy, – balony (lub zachwycające girlandy balonowe), – zastawa stołowa, – świece, – winietki, – podziękowania dla gości, – lampiony, łańcuchy świetlne i cotton balls.   W roli dekoracji weselnych sprawdzają się również słodkie stoły, wiejskie stoły, drink bary czy napisy LED.

Jak przygotować weselne dekoracje?

Dekoracje na wesele zawsze muszą być dopasowane do wystroju weselnej sali. Warto wybierać takie dekoracje, które podkreślą największe atuty miejsca oraz ukryją jego wady. Podczas dekorowania należy pamiętać o umiarze po to, by uniknąć kiczu i chaosu. Nowoczesne sale weselne są zaprojektowane tak, by nie było potrzeby kupowania drogich dekoracji. Wystarczy kilka bukietów na stoły dla gości oraz ozdobna kompozycja kwiatowa dla podkreślenia wyjątkowości stołu Pary Młodej. Podobnie jest w przypadku imprez plenerowych. Jeśli organizujecie wesele w uroczej stodole czy na świeżym powietrzu już sama sceneria stanowi wyjątkową oprawę dla Waszego wesela. Pamiętajcie tylko, że ozdoby na stołach nie powinny zajmować zbyt wiele miejsca i utrudniać gościom jedzenia oraz rozmów.

Dekoracje weselne DIY czy profesjonalna firma?

W przypadku, gdy budżet Wam nie pozwala na wynajęcie firmy lub po prostu macie własne pomysły na zrobienie dekoracji, możecie zrobić je we własnym domu. Pomysłów na ślubne inspiracje możecie również poszukać na stronach o tematyce weddingowej.  Do stworzenia dekoracji wykorzystujcie sezonowe kwiaty. Są tańsze i nie ma problemów z ich dostępnością. W swoich planach uwzględnijcie ekologię. Papierowe ozdoby lub dekoracje ze starych firanek czy obrusów to dobry pomysł na to, by zaoszczędzić pieniądze i zadbać o planetę. Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z wypożyczalni dekoracji weselnych.

Jeśli nie macie czasu na to, by zająć się dekorowaniem sali weselnej i kościoła, możecie zlecić to zadanie wykwalifikowanym firmom. Pracują tam floryści i inni fachowcy, którzy znają najnowsze trendy ślubne. Na podstawie ich wiedzy i Waszych marzeń, stworzycie aranżacje, które wprowadzą niezwykły klimat na Wasze wesele. Musicie liczyć się z tym, że takie usługi mogą być kosztowne.