Choć konsultant ślubny pozostaje do dyspozycji przyszłych młody par już od dłuższego czasu, to jego usługi nadal stanowią źródło pytań i wątpliwości. Co dokładnie robi konsultant ślubny? Na co można liczyć z jego strony? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Kim jest konsultant ślubny?

Można śmiało stwierdzić, że pojawienie się konsultanta ślubnego na rynku to odpowiedź na rosnące oczekiwania przyszłych młodych par. Wiele z nich po raz pierwszy musi zmierzyć się z przygotowaniem tak dużego przedsięwzięcia, więc to rodzi wiele pytań, ponieważ nigdy nie wiadomo, od czego zacząć. Czasami do tego dochodzą kłótnie, stres, czy nieporozumienia pomiędzy przyszłymi małżonkami, a to przecież zbędne, bo to powinien być czas radości.

W końcu młoda para planuje swój najważniejszy dzień w życiu, więc wszystko powinno przebiegać sprawnie i bezproblemowo. Dlatego zaczęto poszukiwać skutecznego sposobu na to, by sprawniej uporać się ze wszystkimi formalnościami organizacyjnymi i nie powodować niepotrzebnego napięcia pomiędzy narzeczonymi. Tak na rynek trafił konsultant ślubny, zwany również doradcą ślubnym, organizatorem ślubów lub wedding planner. Kim dokładnie jest? To doradca, który chętnie zapewnia pomoc w organizacji ceremonii ślubnej oraz uroczystości weselnej.

Konsultant ślubny – zakres usług

Konsultant ślubny jest od tego, by zapewnić jak najlepsze wsparcie wszystkim młodym parom. Dlatego możemy liczyć na bardzo szeroki zakres usług. Bardziej wymagającym jest w stanie zapewnić kompleksowe wsparcie, a to oznacza, że chętnie przejmie na siebie wszystkie zadania związane z organizacją tego wyjątkowego dnia. Co ważne, nie robi tego na własną rękę, lecz zgodnie z oczekiwaniami każdej pary młodej.

Zatem wystarczy mu powiedzieć, czego dokładnie oczekujemy i jak chcemy, by wyglądał nasz dzień ślubu, by wszystko przygotował pod nasze preferencje. Oczywiście konsultant może też zapewnić swoje doradztwo tylko w wybranych sprawach, w tym na przykład przy tych, z którymi sami sobie nie daje rady. Wybór zespołu weselnego, czy florystki sprawia nam trudności? Konsultant chętnie podpowie, gdzie czekają najlepsi podwykonawcy.