Jeśli przyjdzie nam się zmierzyć z wyborem kamerzysty na wesele we Wrocławiu, to szybko dojdziemy do wniosku, że do naszej dyspozycji pozostaje wielu fachowców. Jak ułatwić sobie wybór? O co pytać przy wyborze kamerzysty? Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty!

Doświadczenie

Najważniejsze znaczenie zawsze powinno mieć dla nas doświadczenie w charakterze kamerzysty ślubnego. Wielu z nas zapomina, że kamerzysta może pracować na wielu różnych imprezach. Niektóre z nich nie wymagają od niego zbyt dużo pracy, ale przy okazji wesela wszystko się zmienia. Tutaj trzeba umieć uchwycić wszystkie najważniejsze elementy i przy okazji zapewnić wysoką jakość obrazu, bez zakłóceń i wstrząsów. Takie efekty jest w stanie zapewnić tylko doświadczony kamerzysta ślubny, więc warto zapytać, jak długo działa w branży ślubnej i ile imprez ma miej więcej na swoim koncie.

Portfolio

Idealnym potwierdzeniem doświadczenia, czy umiejętności kamerzysty będzie portfolio. Fotograf zwykle może poszczycić się licznym zdjęciami. Kamerzysta w takim razie powinien być w stanie zaprezentować nam teledyski ślubne, czy nawet zaprezentować pełny film ślubny z jednego zlecenia. Dzięki temu będzie w stanie określić, czy styl pracy danego kamerzysta nam się podoba, czy też nie.

Oferta

Równie ważna powinna być dla nas oferta, a dokładniej mówiąc to, co się na nią składa. Dlatego, jeśli w dniu ślubu nie chcemy się rozczarować, to lepiej dopytać, jak współpraca wygląda w praktyce. Ile godzin pracuje fotograf i kamerzysta na wesele Wrocław, czy będzie obecny na każdym etapie naszego ślubu, czy też na wybranych. Niektórzy skupiają się tylko na ceremonii w kościele/urzędzie stanu cywilnego, czy na przyjęciu weselnym. Jeśli nie chcemy, żeby błogosławieństwo w domu, czy też przejazd do kościoła lub urzędu stanu cywilnego został pominięty, to lepiej o wszystko dopytać/

Cennik

Na koniec warto też dowiedzieć się o cennik, ponieważ w wielu przypadkach to od niego będzie uzależniona ostateczna decyzja. Oczywiście nie powinniśmy oczekiwać, że profesjonalista zapewni nam swoje wsparcie poniżej kosztów, ale też nie musimy przepłacać na jego usługach. Warto wcześniej zrobić małe rozeznanie w zagadnieniu i ustalić, jakie koszty możemy uznać za godne rozważenia.