Przegląd popularnych stylów ślubnych: rustykalny, boho, greenery

Już od pewnego czasu można zauważyć, że śluby organizowane są w różnych stylach. Wśród najpopularniejszych wymienia się styl rustykalny, boho, czy greenery. Co warto o nich wiedzieć? Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę każdego wspomnianego stylu, więc koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem!

Styl rustykalny

Wśród najpopularniejszych stylów ślubnych nie mogło zabraknąć rustykalnego, ponieważ to właśnie on nawiązuje do prostoty i sielskiego życia, a także do wszystkiego, co naturalne. Dla tego stylu weselnego charakterystyczne są naturalne wyroby z drewna, polne kwiaty, czy luźna atmosfera. Widać, że właśnie za takim klimatem tęsknią współczesne pary. Mają dość zgiełku, pośpiechu, czy surowego budownictwa.

Dlatego chętniej rozglądają się za miejscami, które pozwolą im poobcować z naturą i zwolnić tempo chociaż w dniu ślubu. Sielski styl rustykalny wesela okazuje się zatem strzałem w dziesiątkę, ponieważ organizacja takiego ślubu i wesela zachęca to tego, by oddalić się od miasta. Folwarki, stodoły, czy plener to idealna opcja dla tych, którzy stawiają na styl rustykalny.

Styl boho

Styl boho wywodzi się od artystycznej bohemy, ale nie tylko. Można zauważyć tutaj spore akcenty stylu hipisowskiego i cygańskiej swobody. To trend ponadczasowy, który idealnie nadaje się na ślub i wesele. Takie wesele boho charakteryzuje się lekkością, etnicznymi wzorami, frędzlami, czy piórami. Idealnym miejscem do organizacji takiego ślubu jest plener, stodoła, folwark, czy nawet drewniany dworek. Ważne, by elementy charakterystyczne dla tego stylu pojawiały się nie tylko w dekoracjach, ale również w strojach pary młodej oraz gości weselnych.

Styl greenery

Styl greenery to ukłon w stronę natury, a także koloru zielonego i roślinności. Dlatego idealnym wyborem na organizację ślubu i wesela w takim stylu okazuje się plener. Może to być teren nad jeziorem, w lesie, czy nawet w ogrodzie. Naturalne wesele w stylu greenery skupia się na obcowaniu z naturą i warto mieć to na uwadze nie tylko przy wyborze miejsca, ale również dekoracji, czy strojów.