Każdy rodzic pragnie, by chrzciny jego pociechy przebiegły jak najlepiej i na długo pozostały w pamięci gości. Tylko jak to osiągnąć? Jak zorganizować udane chrzciny? Podpowiadamy!

Po pierwsze zapraszamy tylko najbliższych! 

Kluczem do udanych chrzcin na pewno będzie sprawdzone grono osób, z którymi czujemy się najlepiej. Dlatego, jeśli będziemy planowali chrzciny w Białymstoku, to nie zapraszamy gości, bo tak wypada, lecz starajmy się ograniczyć ilość osób do tych, które są bliskie nam i naszemu dziecku.

Czasami przyjaciółka lepiej zna nasze dziecko, niż ciotki i wujkowie, z którymi sami mamy słaby kontakt, więc takich gości nie ma sensu zapraszać, bo będziemy czuli się tylko skrępowani, a to nie wpływa dobrze na samopoczucie i nie wróży udanego świętowania.

Po drugie wybieramy odpowiednie miejsce! 

O ile w przypadku wyboru miejsca ceremonii nie mamy zbyt dużego polotu, tak przy wyborze miejsca, gdzie odbędzie się przyjęcie, już tak. Warto, by to było miejsce, które zapewni wszystkim dobrą atmosferę i zachęci do wspólnego świętowania tego wyjątkowego wydarzenia z życia malucha.

Najczęściej wybór pada na restauracje, ale praktyka pokazuje, że zarówno dzieci, jak i dorośli lepiej bawią się podczas imprez w zajazdach, czy nawet pod namiotem, więc warto postawić na bliskość natury, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim.

Po trzecie stawiamy na atrakcje!

Wielu z nas wychodzi z założenia, że do udanych chrzcin wystarczy dobre miejsce i towarzystwo, ale trzeba też pamiętać, że potrzeba jeszcze odpowiednich atrakcji. Nasz maluch może ich nie doceni, ale starsze dzieci, czy dorośli na pewno. Dlatego warto rozejrzeć się, za czymś, co podbije serca wszystkich gości.

Co to będzie? Dobrym wyborem może okazać się fontanna czekoladowa ze stołem owocowym lub z candy barem, czyli ze słodkim bufetem, ponieważ czekoladę i słodkości kochają wszyscy i to bez względu na wiek. Na pewno w takim kąciku nie może zabraknąć drobnych deserków, szaszłyków owocowych, czy innych tego typu dekoracji, które każdy będzie mógł skosztować.