Rozrywkowe atrakcje i zabawy weselne

Kluczem do udanej zabawy weselnej jest nie tylko dobra muzyka, czy jedzenie, ale również atrakcje, jakie zafundujemy swoim gościom. O jakich zabawach weselnych warto pomyśleć? Jakie atrakcje dostarczą rozrywkę? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów! Zapoznaj się z nimi koniecznie!

Fotobudka/ fotolustro

Niewątpliwie jedną z najpopularniejszych atrakcji na weselu jest fotobudka lub fotolustro. W obu przypadkach mamy do czynienia z atrakcją, która zapewnia możliwość robienia zdjęć w czasie trwającego przyjęcia weselnego. Goście do swojej dyspozycji mają też rekwizyty, które mogą wykorzystać do tego, by zmienić swój wygląd i przy okazji świetnie się bawić. Jak do tej pory fotobudki i fotolustra to najbardziej oblegane atrakcje weselne na przyjęciach weselnych, ponieważ każdy pragnie zapewnić sobie fajną pamiątkę w postaci zdjęć. Co ważne, zdjęcia są naprawdę dobrej jakości, więc dodatkowo każdy może odłożyć telefon i skupić się na tym wyjątkowym dniu, a przy tym nie będzie przeszkadzać fotografowi, więc każdy zyska na wykorzystaniu tego typu atrakcji.

Biesiada

Jeśli chcemy wprawić wszystkich gości w iście weselny nastrój, to na naszym przyjęciu nie powinno zabraknąć również biesiady. Za tego typu zabawy weselne zawsze odpowiada zespół lub wodzirej. Najczęściej odbywają się one z wykorzystaniem żywych instrumentów, w tym na przykład akordeonu. Zespół przechadza się pomiędzy stołami, za którymi przesiadują goście i zachęca ich do wspólnego śpiewania popularnych piosenek biesiadnych, czy nawet do ich odgadnięcia. Oczywiście ten, kto zgadnie, otrzymuje nagrodę w postaci wina, słodyczy, czy nawet weselnej wódki.

Słodki stół

Wydawać by się mogło, że słodki kochają tylko dzieci. Jednak praktyka pokazuje, że jest to popularna atrakcja również wśród dorosłych. Wystarczy postawić na odpowiednie słodkości, mini deserki, pianki i inne popularne słodki, jak również wzbogacić słodki stół o fontannę czekoladową, czy nawet do tego dorzucić owocowe kompozycje, by zapewnić wszystkim nie tylko wizualne doznania, ale również, by rozpieścić ich podniebienia. Zadowolenie wszystkich gości gwarantowane!

Więcej wspaniałych inspiracji na Udanewesele.pl