Sposoby na przetrwanie dla fotografa ślubnego podczas pandemii

Pandemia odbiła się negatywnym skutkiem na życiu każdego z nas, jednakowo prywatnym, jak i zawodowym. Powody do zmartwień mają również fotografowie, ponieważ praktycznie z dnia na dzień zostali bez zleceń.

Kryzys najbardziej dotknął fotografów ślubnych, ale nie tylko, ponieważ organizacja jakichkolwiek imprez spadła do zera. Źródło dochodu stracili zatem fachowcy od fotografii portretowej, rodzinnej, czy eventowej. Jednak warto wiedzieć, że nawet w tak trudnych czasach da się przetrwać. Jak? Wystarczy trochę kreatywnych pomysłów. Poniżej podrzucamy kilka z nich.

Sprzedaż albumów i odbitek

Przede wszystkim warto pomyśleć o sprzedaży odbitek oraz albumów. Co ważne, aby klienci dostarczyli Ci zdjęcia, nawet nie musisz się z nimi spotykać. Zdjęcia, które chce wydrukować, bądź umieścić w album, mogą Ci przesłać na maila, przez media społecznościowe bądź po prostu dostarczyć z zachowaniem bezpieczeństwa.

Piękne wydruki wielkoformatowe które mogą stanowić piękne niezwykłe sztuki sprzedaje m.in. Natalia Kontraktewicz

Sprzedaż voucherów na sesję

Możesz również myśleć przyszłościowo i sprzedawać vouchery, na różnego typu sesje, które odbędą się tylko, jak pandemia minie. Pomysłów na sesje jest wiele. Mogą to być vouchery na sesje dla narzeczonych, vouchery dla świeżo upieczonych małżonków, na wieczory panieńskie, czy nawet na wieczory kawalerskie.

Sesje online

A co powiesz o fotografowaniu bez wychodzenia z domu? Tak, tak, dobrze czytasz! Możesz też robić sesje online. Zastanawiasz się jak to możliwe? Istnieje coś takiego jak FaceTime, które możesz wykorzystać do robienia sesji portretowych zdalnie.

Aby wykonywać sesje online, potrzebujesz jedynie klienta oraz stałego połączenia z siecią. Fotografowanie przez wideokonferencję, choć ma wiele ograniczeń, to pozwala zachować ciągłość pracy i może generować jakieś dochody. Jak to wykorzystasz, zależy od Ciebie.

Konsultacje online

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś zdobytą wiedzę teraz zaczął sprzedawać. Wiele osób chętnie skorzysta z kursu online. Możesz stać się czyimś mentorem, jak również udzielać konsultacji i to bez wychodzenia z domu.