Bycie wege stało się na tyle modne, że zaczęto nie tylko żyć zgodnie z tym stylem, ale również organizować zgodnie z nim przyjęcia weselne. Tylko jak zmierzyć się ze sprawami organizacyjnymi? Jak dobrze zaplanować wege wesele? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu. Dlatego zachęcamy Cię do zapoznania się z jego treścią!

Wege wesele, czyli jakie?

Wesele wege to najprościej mówiąc wesele zgodne z filozofią wegetarianizmu lub weganizmu. W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze stylem życia, który wyklucza spożywanie mięsa i jego przetworów. W przypadku weganizmu z codziennej diety wyklucza się nie tylko mięso z jadłospisu, ale również rezygnuje się ze wszystkich produktów odzwierzęcych, w tym na przykład ryb, czy nabiału.

Wegetarianie jedzą wyłącznie produkty roślinne, a podstawowym źródłem białka są dla nich rośliny strączkowe. Dodatkowo w codziennej diecie dominuje pełnoziarniste pieczywo, warzywa, owoce, czy grzyby. Dobre wegańskie wesele musi zatem skupić się na menu, które będzie zgodne z daną filozofią i będzie pozbawione produktów odzwierzęcych.

Wege wesele – jak zorganizować?

Na pierwszy rzut oka wege wesele może wydać się trudnym w organizacji, zwłaszcza jeśli nie wiemy, jak stworzyć menu, które nie rozczaruje typowych mięsożerców. Jednak wystarczy zabrać się do przygotowań na spokojnie, a na pewno nie będziemy mieli powodów do narzekań. Co więcej, wcale nie musimy sami mierzyć się z przygotowaniem menu, jak i dekoracjami. Warto pamiętać, że na rynku działają firmy, które są w stanie przejąć na siebie przygotowanie cateringu wegańskiego lub wegetariańskiego na wesele, jak również zająć się aranżacją wybranej przez nas sali.

Jedyne, co musimy zrobić, to po prostu rozejrzeć się za taką firmą, a także podać swoje oczekiwania. W szczególności warto skupiać się na profesjonalnych firmach, które dysponują bogatym doświadczeniem w organizacji wege wesel i nienaganną opinią wśród swoich klientów. Dzięki temu zyskamy pewność, że również nasze przyjęcie weselne będzie udane, a goście będą zadowoleni.