Na zdjęcia biznesowe decyduje się coraz więcej osób i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ profesjonalna fotografia może dobrze wpłynąć na naszą karierę, czy wizerunek. Tylko jak właściwie ubrać się do zdjęcia biznesowego? Co tego dnia założyć? Jak powinien wyglądać nasz strój na sesję biznesową? Poniższy tekst może ułatwić wybór, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Ubiór na zdjęcie biznesowe – uwagi ogólne

Ubiór w zdjęciach biznesowych będzie mieć kluczowe znaczenie, więc warto poświęcić więcej czasu na jego wybór. Co zatem wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Na pewno do tego typu zdjęć warto ubrać się w zgodzie z przyjętym dress-codem w danej firmie, czy stanowiskiem, na jakie planujemy aplikować. Jednak musimy przy tym pamiętać, by w danym stroju czuć się swobodnie. Jeśli postawimy na ubrania, które będą krępować nam ruchu, bo wszystko wyjdzie na zdjęciach, a tego na pewno byśmy nie chcieli.

Dlatego pamiętajmy o swoim komforcie, jak również o tym, że na zdjęciach najlepiej prezentują się ubrania w stonowanych kolorach. Należy również wystrzegać się ubrań ze świecącymi nadrukami, czy ozdobami, które będą rozpraszać wzrok. Nie należy także łączyć ze sobą zbyt dużej ilości kolorów, czy wzorów tkanin. Drobnych wzorów też lepiej unikać, ponieważ nie wychodzą korzystnie na zdjęciach. 

Ubiór na zdjęcie biznesowe – uwagi dla kobiet

Jeśli panie chcą wyjść korzystnie na zdjęciach biznesowych, to warto brać pod uwagę bardziej stonowane, mniej krzykliwe kolory ubrań. Do tego warto zachować tutaj spójność w poszczególnych częściach garderoby lub po prostu postawić na przygotowane komplety. Garnitury składające się ze spodni i marynarki, czy spódnicy i marynarki będą strzałem w dziesiątkę. Do tego zawsze można wybrać też bluzkę, czy koszulę, ale ważne, by nie były to produkty z krótkim rękawem i dużym dekoltem, ponieważ fotografia biznesowa ma pokazać intelekt, czy osobowość, a nie odsłaniać atrybuty kobiece.

Ubiór na zdjęcie biznesowe – uwagi dla mężczyzn

Jeśli chodzi o panów, to na zdjęciach biznesowych dobrze będą prezentować się garnitury w odcieniach szarości, czy granatu. Do tego wybierając koszulę, czy krawat warto wystrzegać się wzorów, zwłaszcza w paski, prążki, czy kratę, ponieważ małe wzory źle wychodzą na zdjęciach.